Spreker: Tim Harford
Functie: Econoom en columnist Financial Times
Tim Harford (1973) is de enige econoom ter wereld met een probleemrubriek: in ‘Dear Economist’ in de Financial Times lost hij problemen van lezers op met behulp van economische theorieën. Daarnaast heeft hij in diezelfde krant een vaste column ‘Undercover Economist’. Gezien zijn ontwapenende en ‘aangenaam brutale’ stijl, staat Harford in Engeland bekend als ‘de Jeremy Clarkson van de economie’.
Tim Harford schreef twee boeken die vaak in één adem worden genoemd met Steven Levitts ‘Freakonomics’. Van zijn eerste boek ‘Undercover Economist’ werden bijna 1 miljoen exemplaren (!) verkocht. Zijn nieuwe boek ‘Waarom we doen wat we doen’ wordt door recensenten nog hoger gewaardeerd dan de Undercover Economist. Enkele reacties op Harfords boeken:
Harford is slim. Zo slim dat hij in heldere en vermakelijke taal ideeën en krachten van verbijsterende complexiteit kan verklaren.
The Sunday Tribune
In Harfords handen wordt de saaie economische wetenschap zelfs cool.
The Times
Spreker: Kees Kraaijeveld
Functie: directeur Argumentenfabriek
Filosoof en psycholoog Kees Kraaijeveld is oprichter/directeur van de Argumentenfabriek en de Denkacademie. Daarnaast is hij columnist bij Vrij Nederland. Kees is gespecialiseerd in het helder denken over complexe problemen door het visualiseren van informatie. Hij weet alles over de psychologische kanten van denk- en argumentatiefouten.
Spreker: Roos Vonk
Functie: Hoogleraar sociale psychologie, Radboud Universiteit Nijmegen, Columnist Intermediair & Psychologie Magazine, coach VonkZelfbepaling
Roos Vonk is hoogleraar sociale psychologie aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Daarnaast schrijft ze scherpe psychologische columns in Intermediair en Psychologie Magazine. Roos heeft haar eigen coachingsbureau VonkZelfbepaling waarin ze training en coaching verzorgt.
Boeken:
* De eerste indruk
* Ego's en andere ongemakken (nieuw!)
Spreker: Kees de Kort
Functie: Macro-analist, AFS Capital Management Beurscommentator en columnist, BNR
Kees de Kort van AFS Capital Management is vooral bekend als beurscolumnist bij BNR. Daar geeft hij dagelijks zijn opvallende en ongezouten mening over ontwikkelingen op de beurs. Met zijn provocatieve, gedurfde analyses kreeg hij al verrassend vaak gelijk.
Spreker: Marc Nelissen
Functie: Hoogleraar gedragsbiologie Universiteit van Antwerpen
Mark Nelissen hoogleraar gedragsbiologie in Antwerpen. Hij schreef 3 boeken die longsellers zijn in België. In zijn nieuwste boek ‘de Breinmachine’ laat hij zien hoe emoties en gevoelens - wanneer het er echt op aankomt - de overhand nemen bij het sturen van ons gedrag. Intrigerend, humorvol en verrassend praktisch!
Boeken:
* De bril van Darwin
* Waarom we willen wat we willen
* De brein machine
Spreker: Thijs Homan
Functie: Hoogleraar Change and Implementation Open Universiteit
Thijs Homan is één van Nederlands beste experts op het gebied van ‘teamdynamica’. Hij is hoogleraar Change and Implementation bij de Open Universiteit en is als universitair hoofddocent en senior projectleider verbonden aan het Centre for Leadership and Personal Development van Universiteit Nyenrode. Homan weet alles van de complexe en soms zelfs chaotische processen binnen teams en de invloed van een team op de individuele teamleden. Hoe laat u een team leren? Homan weet het.
Boeken:
* Teamleren
* Organisatiedynamica (genomineerd voor Managementboek van het jaar)
Spreker: Adriaan Heino
Functie: Verkeerspscycholoog, onderzoeker, adviseur Achmea
Verkeerspsycholoog Adriaan Heino promoveerde op het rijgedrag van automobilisten. Hij ontdekte waarom beschaafde mensen zich soms zo asociaal gedragen in het verkeer. Momenteel is hij als adviseur en onderzoeker verbonden aan Achmea.
Spreker: Kees Hoogland
Functie: Senior internationaal adviseur 'gecijferdheid' APS
Kees Hoogland is dé topexpert in Nederland op het gebied van gecijferdheid en ongecijferdheid. Hij weet alles over onze blinde vlekken bij het interpreteren van cijfers en getallen. Denkt u dat u een goed cijfergevoel heeft? Dat u goed kunt (in)schatten? Na het verhaal van Kees Hoogland heeft uw zelfvertrouwen op dit terrein een stevige deuk opgelopen. U weet minder dan u denkt!
Spreker: Dave Nelissen
Functie: eigenaar De Stemmingmakerij
U krijgt op 9 maart een ongelofelijke hoeveelheid inzichten voor de kiezen. Om die tips en adviezen
te vertalen naar concrete acties voor ‘morgen op kantoor’, krijgt u hulp van Dave Nelissen. Dave doet dit als dagelijks werk: hij faciliteert (creatieve) groepsprocessen en zorgt ervoor dat er ook daadwerkelijk iets met ideeën gebeurt.
